„Telefon z przeszłości” – atrakcja dla dzieci w Karpackiej Troi

Specjalna kolekcja bajek o przeszłości trzcinieckiego grodu? Czemu nie - w Sali Małego Odkrywcy w podkarpackiej Trzcinicy nie sposób się nudzić. Kolekcja bajek to 8 krótkich opowiadań o chłopcu imieniem Maciuś, który przenosi się w czasie i odkrywa tajemnice grodu w Trzcinicy. Autorem opowiadań jest Michał Malinowski - założyciel Muzeum Bajek, Baśni i Opowiadań mieszczącego się w podwarszawskim Konstancinie. Nośnikiem opowiadań będą specjalne, umieszczone w Sali telefony, przygotowane na potrzeby dzieci.Obok wysłuchania bajek dzieci będa mogły dodatkowo wziąć udział w zabawach organizowanych przez koordynatorów projektu. Sala Małego Odkrywcy jest pierwszą edukacyjną salą na Podkarpaciu, przeznaczoną do użytku dla najmłodszych. Powstała dzięki wsparciu Fundacji Orange i Jasielskiego Oddziału Karpackiej Spółki Gazownictwa. Dzieci będą mogły zobaczyć w niej repliki dawnych zabawek, znanych z różnych okresów historycznych i z różnych kręgów kulturowych; w planach jest również wstawienie dziecięcych manekinów, ubranych w stroje z epoki brązu i wczesnego średniowiecza. Ta inicjatywa to kolejny krok, by archeologia stała się bliższa ludziom, a zwłaszcza tym najmłodszym, które do te pory nie miały możliwości, by w atrakcyjny sposób poznać ten dział nauki.
Specjalna kolekcja bajek o przeszłości trzcinieckiego grodu? Czemu nie – w Sali Małego Odkrywcy w podkarpackiej Trzcinicy nie sposób się nudzić.

Kolekcja bajek to 8 krótkich opowiadań o chłopcu imieniem Maciuś, który przenosi się w czasie i odkrywa tajemnice grodu w Trzcinicy. Autorem opowiadań jest Michał Malinowski – założyciel Muzeum Bajek, Baśni i Opowiadań mieszczącego się w podwarszawskim Konstancinie. Nośnikiem opowiadań będą specjalne, umieszczone w Sali telefony, przygotowane na potrzeby dzieci.Obok wysłuchania bajek dzieci będa mogły dodatkowo wziąć udział w zabawach organizowanych przez koordynatorów projektu. Sala Małego Odkrywcy jest pierwszą edukacyjną salą na Podkarpaciu, przeznaczoną do użytku dla najmłodszych. Powstała dzięki wsparciu Fundacji Orange i Jasielskiego Oddziału Karpackiej Spółki Gazownictwa. Dzieci będą mogły zobaczyć w niej repliki dawnych zabawek, znanych z różnych okresów historycznych i z różnych kręgów kulturowych; w planach jest również wstawienie dziecięcych manekinów, ubranych w stroje z epoki brązu i wczesnego średniowiecza.

Ta inicjatywa to kolejny krok, by archeologia stała się bliższa ludziom, a zwłaszcza tym najmłodszym, które do te pory nie miały możliwości, by w atrakcyjny sposób poznać ten dział nauki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *